Επίσκεψη στο 1ο Ημερήσιο ΕΠΑ.Λ. Λευκάδας

Στις 24/04/2024 οι μαθητές των τάξεων Γ γυμνασίου και Α λυκείου με την συνοδεία των καθηγητών τους πραγματοποίησαν επίσκεψη στο Ημερήσιο ΕΠΑΛ Λευκάδας. Ενημερώθηκαν για τις ειδικότητες που προσφέρονται με την φοίτησή τους στο συγκεκριμένο σχολείο όπως αυτές της ηλεκτρολογίας, της μηχανολογίας, της οικονομίας και της πληροφορικής καθώς και για τον θεσμό της μαθητείας. Περιηγήθηκαν στους χώρους των εργαστηρίων και τους δόθηκε η ευκαιρία να δοκιμάσουν τις γνώσεις που αποκόμισαν μέσα από διαδραστικά παιχνίδια, με τους νικητές να παίρνουν δώρο μπρελόκ. Στο τέλος της επίσκεψης μοιράστηκαν σε όλους πασχαλινά λαγουδάκια που εκτυπώθηκαν με εκτυπωτή 3D. Η αλληλεπίδραση με τους καθηγητές και τους μαθητές του Ημερησίου ΕΠΑΛ υπήρξε εποικοδομητική.